facebook

Kamczatka 2021

Kamczatka dla każdego
TERMIN:
09.08 - 17.08.2021 r.
CENA:
9 990 PLN 


Opis pielgrzymki

Kamczatka- jest to półwysep w azjatyckiej części Rosji rozdzielając Morze Ochockie od Morza Beringa, zamieszkały przez ok. 400 tyś. mieszkańców. Kamczatka posiada bardzo bogatą faunę i florę, których charakterystycznymi gatunkami są: sobole, rosomaki, niedźwiedzie, wydry morskie, a rzeki obfitują w łososie. Roślinnośc jest typowa jak dla tajgi i tundry. Półwysep jest bogaty w wulkany ok. 160, liczne żródła geotermiczne i gejzery oraz surowce naturalne takie jak węgiel, złoto, srebro, rtęć. Polak Karol Bohdanowicz był ważnym badaczem złóż mineralnych na półwyspie pod koniec XIX w. Na Kamczatce przebywał równiez inny znany Polak Maurycy Bieniowsk, Józef Kopeć, Benedykt Dybowski oraz Walery Skibicki

Wulkany, góry - wejście, gorące źródła – kąpiel, rzeki i rafting, gejzery, kawior, łosoś - łowienie ryb, surowa rozległa przyroda ale też piękne plaże – wypoczynek. 

Program pielgrzymki

 

                             Uwaga !!! Mała grupa od 7 osób                     

Kamczatka: jest to rosyjski półwysep między Morzem Ochockim, a morzem Beringa, zamieszkały przez ok. 400 tyś. mieszkańców. Na półwyspie jest ok. 160 wulkanów z czego 28 jest czynnych, ok. 14 tysięcy rzek i potoków, wiele jezior, a wiele z nich to jeziora kraterach wulkanów. Bardzo bogata fauna i flora: sobole, rosomaki, niedźwiedzie, wydry morskie, rzeki obfitują w  ryby. Kamczatka jest jedynym miejsce gdzie do tej pory występują wszystkie gatunki łososia pacyficznego. Bogata w węgiel, antracyt, srebro, złoto i rtęć.

Polskie ślady badaczy Kamczatki reprezentują: polski geolog  w służbie rosyjskiej Karol Bohdanowicz. Architekt i budowniczy portu w Pietropawłowski Kamczackim. Benedykt Dybowski lekarz, badacz i geograf. Maurycy Beniowski podróżnik, powstaniec. Józef Kopeć zesłaniec, pamiętnikarz. Czesław Czerski i wielu innych                                   

1. Dzień: 

spotkanie z uczestnikami wyprawy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie, sektor „D” na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu do  Pietropawłowska Kamczackiego

- odprawa bagażowo - paszportowa

- godz. 20:00 planowany odlot samolotu do  Pietropawłowska Kamczackiego (z międzylądowaniem)

2. Dzień:                     

ok. godz. 10:30 planowany  przylot samolotu do Pietropawłowska Kamczackiego 

- spotkanie z miejscowym przedstawicielem na lotnisku, transfer do hotelu, zakwaterowanie 

- odpoczynek, czas wolny

- nocleg ( 1 )

Pietropawłowsk Kamczacki został założony w roku 1740 przez rosyjskiego podróżnika i badacza Vitusa Beringa, który nadał nazwę miastu ku czci św. Piotra i św. Pawła, a dokładniej na pamiątkę dwóch statków swojej wyprawy, której święci byli patronami. Miasto jest ważnym ośrodkiem kultury, nauki, a także najważniejszą bazą okrętów podwodnych Rosji. Do Pietropawłowska Kamczackiego dostać się można jedynie drogą Lotniczą. Obecnie Kamczatka przyciąga turystów z całego świata chcących podziwiać uroki wspaniałej morskiej przyrody, wulkanów, a także gejzerów.

3. Dzień:                    

śniadanie, 

- wyprawa na Wyspę Starików. Przejazd z hotelu do portu morskiego ok. 1h, wzdłuż Zatoki Awaczyńskiej - zatoka uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Pokrętna linia brzegowa ozdobiona jest licznymi zatoczkami. Dwa rozlewiska dużych rzek wpadają do zatoki, w której wodach zamieszkują 32 gatunki ryb. Praktycznie przez cały rok można łowić tu gatunki sprzedawane w sklepach, m. in. halibuta. W okolicy zatoki żyją liczne gatunki ptaków. Napotkać można również foki, które niespecjalnie boją się człowieka i pozwalają podchodzić dosyć blisko. Wśród dużych ssaków można spotkać tu walenia – zabójcę. Zatoka jest pełna naturalnych niespodzianek – jeżowców i krabów. Zamustrowanie na łódkę. W trakcie morskiej wyprawy zobaczymy panoramę miasta Pietropawłowsk Kamczacki od strony zatoki, następnie wypłyniecie na wody Oceanu Spokojnego. W trakcie wyprawy zobaczymy „Bramę Miasta”, trzy skały nazywane „Trzema Braćmi” zagradzającymi wejście do zatoki, które zabezpieczają Pietropawłowsk Kamczacki, między innymi przed ewentualnymi konsekwencjami tsunami. 

- obiad na pokładzie 

- Wyspa Starików - znajduje się ok 10 km. od wejścia do Zatoki Awaczyńskiej (5,5 mil morskich). Nazwę swoją wzięła od małych ptaszków morskich budujących tam swoje gniazdka. Wyspa Starików jest rezerwatem przyrody zamieszkałym przez kormorany, mewy, rybitwy i inne ptactwo wodne. Znajdują się tu liczne gniazda orła morskiego.

- zwiedzanie Pietropałowska KamczackiegoMuzeum Miejskiecity tour

- powrót do hotelu

- nocleg (2)

4.Dzień:                     

śniadanie, następnie przejazd ok 2 km w kierunku wulkanu Avachinskiego (wysokość 950 m n.p.m.). Następnie wejście  się na górę Wielbłąda – trasa dla wszystkich. Ze szczytu góry roztacza się wspaniały widok na wulkany: Awaczyński (2175), Koracki (3456), Żupanowski (2300), Wilkuczyński (2175), Dzenzur (2923). 

Wszystkie wyprawy na Wulkan Awaczyński zaczynają się z bazy usytuowanej na wysokości 890 m.p.p.m. Odległość między PKC to 50 km. Wulkan Awaczyński jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na Kamczatce i często nazywany jest „wulkanem domowym”. Góra „Camel” – Wielbłąd jest usytuowana między dwoma wulkanami: Kolyakiskiy i Awaczyński. Wejście na górę zajmuje ok. 3 godziny i nie jest uciążliwe. Z wysokości Góry Wielbłąda rozciąga się wspaniała panorama na Zatokę Awaczyńską. Pietropawłowsk, Elizewo, a także na rzekę Avacha. 

- obiad po powrocie do bazy ok. godz.14-15:00

-powrót do hotelu

nocleg w hotelu (3)

Zatoka Awaczyńska: jest uważana za jedna z najpiękniejszych na świecie. Kreta linia brzegowa ozdobiona jest licznymi zatokami. Dwa rozlewiska dużych rzek wpadają do zatoki, w których wodach żyje 32 gatunki ryb. Praktycznie przez cały rok można tu łowić ryby np. halibuta. Na brzegu napotkać można foki, które nie bardzo boja sie człowieka, w oddali walenia – zabójcę, a w wodzie spotkać można kraby i jeżowce. 

5 Dzień:                     

 śniadanie, a następnie przejazd w kierunku rzeki Malkinskaja - Bystraja (przejazd ok 2.5h, ok 150 km), następnie rafting (pontony) w rzece Bistraja. Powrót do bazy.

- Obiad.

.Przejazd w kierunku Malkinskiye – miejsca, gdzie znajdują się gorące termalne źródła. Znajdują się w dolinie rzeki Bystraja na terenie, gdzie są ogromne ilości podziemnych gorących źródeł. Wszystkie on spływają do jednego naturalnego basenu, gdzie można zażywać relaksacyjnej i zdrowotnej kąpieli.

Bystraja- jest drugą co do długości rzeką Kamczatki. Gra bardzo ważną rolę w reprodukcji łososia atlantyckiego. Łosoś królewski, czerwony łosoś, łosoś srebrny, składają  ikrę w rzece Bystraja. Poza łososiem żyją tutaj inne ryby atlantyckie. Bierze swój początek w okolicy wulkanu Bakening i płynie między Ganalskimi grzbietami w kierunku Morza Ochockiego, to jedna z największych rzek Półwyspu Kamczackiego.

- powrót do hotelu

- nocleg w hotelu  (4)

6. Dzień: 

śniadanie, dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej helikopterami do Doliny Gejzerów i krateru Uzon. Cena ok. 600 Euro /os. Cena do potwierdzenia na miejscu. Możliwość realizacji przelotu w zależności od warunków pogodowych w danym dniu. 

dla pozostałych uczestników czas wolny lub skorzystanie na miejscu z innych propozycji zwiedzania nie zawartych w programie, za dodatkową opłatą.

-  nocleg w hotelu (5)

7. Dzień:

śniadanie 

- wyjazd do centrum etnicznego. Atrakcje centrum etnicznego to: pokaz hodowli psów pociągowych, poznanie życia codziennego ludów Kamczatki, uczestniczenie w pokazie tańców regionalnych oraz zapoznanie się z kamczacką kuchnią. Możliwość zrobienia zdjęcia w stroju ludów kamczackich.

- obiad tradycyjny

- przejazd na wybrzeże Pacyfiku i spacer po Czarnej Wulkanicznej Plaży

- powrót do hotelu

nocleg w hotelu (6)

8. Dzień:

śniadanie 

- przejazd w kierunku masywu Gór Wałagińskich ( Vachajets). W pradawnych czasach masyw występował jak pojedynczy wulkan, który w wyniku potężnego wybuchu został podzielony na trzy części: Letni Krzyż, Wałgiński I i Wałgiński II. Teraz jest to jedno z najpiękniejszych miejsc Półwyspu Kamczackiego. Można tu podziwiać wspaniałe widoki, a także spotkać typowe zwierzęta zamieszkujące Kamczatkę: wiewiórki górskie, lisy, czasami brunatnego niedźwiedzia, a na niebie szybujące orły

- wycieczka piesza u podnóża gór  oraz spacer do wodospadu

piknik

- powrót do hotelu

- nocleg ( 7)

9. Dzień: 

- transfer na lotnisko

- godz. 11:45 planowany odlot samolotu do Warszawy (z międzylądowaniem)

- godz. 16:15 planowany przylot do Warszawy

Uwaga!!!! 

ze względu na niestabilne warunki pogodowe na Kamczatce, organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności punktów programu w poszczególnych dniach.

Zdjęcia

Zapisy

Cena zawiera:

przelot samolotem na trasie: Warszaw-Moskwa-Pietropawłowsk Kamczacki-Moskwa –Warszawa ( z międzylądowaniami )

- zakwaterowanie w Pietropawłowsku Kamczackim w hotelu ***, pokoje 2 osobowe ( standard hotelu lokalny, 3 osoba na dostawce)

- wyżywienie zgodnie z programem

- zwiedzanie  zgodnie z programem

- polskiego pilota w trakcie całego pobytu na Kamczatce 

- koszty związane z wizą ( klient przesyła na podany adres przez organizatora paszport wraz z niezbędnymi załącznikami POCZTEXEM na własny koszt. Organizator odsyła zaawizowany paszport POCZTEXEM na podany adres przez uczestnika i pokrywa koszty przesyłki).

(Organizator nie ponosi kosztów związanych z odmową otrzymania wizy !!!)

- podstawowy pakiet ubezpieczeniowy (KL 30000 €)

- składka na Fundusz Gwarancyjny 13 PLN

Cena nie obejmuje:

- 200 EURO płatne obligatoryjnie pierwszego dnia po przylocie do Kamczatkę ( realizacja programu na miejscu)

-  wydatki własne

- dojazd na wyznaczone lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania z lotniska.

-  zwyczajowe napiwki 

- dopłata do pokoju jednoosobowego - 500 USD

- ubezpieczenie z tyt. chorób przewlekłych

- wycieczki fakultatywnej : przelot helikopterem nad doliną gejzerów ok. 600 USD od osoby

 

Warunki otrzymania wizy:

- w momencie nadesłania zgłoszenia prosimy przesłanie kolorowej kopii paszportu drogą elektroniczną

- na miesiąc przed wyjazdem prosimy o nadesłanie paszportu- musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty terminu ważności wizy do Rosji

- 1 fotografia jak do paszportu spełniająca następujące warunki: rozmiar 3,5x4,5 kolor ostry, kontrastowy, papier druku wysokiej jakości i na białym tle, fotografia nie powinna być starsza niż 6 miesięcy i musi umożliwiać identyfikację osoby ubiegającej się o wizę, fotografia winna być inna niż w paszporcie, jeśli paszport nie jest nowy

- osoby składające  wniosek po wyznaczonym terminie mogą otrzymać wizę w trybie wizy ekspresowej, co wiąże się z pokryciem dodatkowych kosztów przez uczestnika

 

UWAGA !!!

                        Godziny lotów i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie

 

Kontakt:                   tel:       (+48) 887 403 330

                                               (+48) 575 441 143

                                               (+48) 665 356 086

                                   mail:    pielgrzymkibm@gmail.com

                                     www:  www.kupertyn.pl

                                       www.biuropielgrzymkowe-kupertyn.pl/

                                       www.pielgrzymki.klaretyni.pl                                           

                              adres:   al. Boh. Warszawy 15/16

                                               70-370 Szczecin, I piętro pok. 114                     

GT 29/2020/2021

 

Wpłaty należy dokonywać na konto:

Misyjne Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne KUPERTYN

nr konta PLN: 98 2490 0005 0000 4530 5536 6985 - bank Alior

tytułem: nazwa imprezy / data imprezy / imię i nazwisko

                        

                               
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe