facebook

Bajkał - Wyspa Olchon 2020

Bajkał - Wyspa Olchon - lato 2020
TERMIN:
20.08. - 30.08. 2020
CENA:
10 100 PLN

 


Opis pielgrzymki

Krwawa historia, która naznaczyła tę ziemię oraz srogie zimowe warunki sprawiły, że Syberia długo nie cieszyła się dobrą sławą. Ta niezwykła, mroźna kraina jest jednak jednym z najciekawszych zakątków na naszym globie. Syberia rozciąga się na przestrzeni tysięcy kilometrów, kilku stref czasowych i klimatycznych. Ciekawostką jest też fakt, że ta rozległa kraina ma najmniejszą gęstość zaludnienia. Osady ludzkie usytuowane są przede wszystkim na południu Syberii – w wielkich miastach i wzdłuż największych rzek.

 

                

Program pielgrzymki

POLACY NA SYBERII – WIARA I PRZETRWANIE 

           BARDZO BOGATY PROGRAM!

Irkuck- Talsy- Listwianka- Kolej Okołobajkalska- polska wiś Wierszyna- Ułan – Ude (Republika Buriatii)- Tarbagatai- Bajkał- Wyspa Olchon- Wioska Chuzyr-Przylądek Khoboi- Irkuck

1. Dzień: 

- spotkanie uczestników z organizatorem na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie, sektor „D” na dwie godziny przed odlotem samolotu

- odprawa paszportowo - bagażowa - godz. 12:40 planowany odlot samolotu do Irkucka z międzylądowaniem w Moskwie

2. Dzień: 

- godz. 04:00 planowany przylot samolotu do Irkucka, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, transfer do hotelu

- zakwaterowanie (1) , odpoczynek - godz. 09:00 śniadanie

- godz. 10:00 zwiedzanie miasta Irkuck:Sobór Objawienia Pańskiego z 1725 roku, Plac Kirowa, ”Dzielnica 130”, gdzie znajduje się historyczna zabudowa, Muzeum Dekabrystów.

- godz. 13:00 obiad w lokalnej restauracji.

IRKUCK- założony w 1686 r., stolica guberni obejmującej całą Syberię Wschodnią. W roku 1898 została doprowadzona do Irkucka Kolej Transsyberyjska. Zostali tu zesłani liczni Polacy, w szczególności po okresie powstania w 1863 r.. Zesłani Polacy mieli wielki wpływ na rozwój miasta. Specyfika architektury Irkucka to: jedno-dwupiętrowe budynki, drewno jako podstawowy budulec, bogata snycerka. Szybko rozwijające się miasto przypominało europejskie ówczesne metropolie.

- powrót do hotelu ok. godz. 18:30

- nocleg w Irkucku (2)

3. Dzień:

- wczesne śniadanie lub pakiet śniadaniowy

- wykwaterowanie z hotelu, przejazd na drorzec kolejowy

- godz 07:50 rozpoczęcie całodniowej wycieczni koleja Okołobajkalskiej, wagon I klasy – miejsca od strony okna.

- obiad w pociągu (gorący posiłek)

- w trakcie przejazdu koleją będziemy zatrzymywać się na wielu postojach, oglądając stare tunele, ftagmenty dawnej kolei, stare domostwa, wspamiałe widoki na jezioro Bajkał, będiemy także podziwiać bogatą przyrodę nadbajkalską.

- godz. 18:30 przyjazd pociągu do wioski Port Bajkał

- przepłynięcie promem do Listwianki

- godz. 19:00 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie (3)

- nocleg

4. Dzień:

- śniadanie

- całodzienna wycieczka nad Bajkałem 

LISTWIANKAto urokliwa piękna wieś usadowiona w miejscu, gdzie rzeka Angara wypływa z jeziora Bajkał. Szerokość rzeki w tym miejscu wynosi 1,1 km. Znajduje się tu jedyny w Rosji Instytut Limnologiczny podległy Rosyjskiej Akademii Nauk

-  zwiedzanie Muzeum Bajkału, w którym poznamy historię jeziora, zobaczymy wiele endemicznych gatunków ryb, a także zapoznamy się z bajkalskimi fokami - Nerpami

- zakupy na miejscowym bazarze rybnym, możliwość zakupienia miejscowych wyrobów rzemieślniczych oraz innych lokalnych pamiątek

- godz. 13:00 obiad w lokalnej restauracji ( możliwość posmakowania ryb z jeziora Bajkał np.: Omul.

-  wjazd kolejką linową na Górę Czerskiego, skąd roztacza się przepiękny widok na Bajkał i rzekę Angarę

-  zakupy na miejscowym bazarze rybnym: możliwość zakupienia kamieni półszlachetnych występujących tylko w okolicy Sludjanki: czaroid, serafinid, inne wyroby biżuteryjne oraz wyroby wełniane.

-  transfer do Irkucka

-  w drodze do Irkucka zwiedzanie Muzeum Architektury Drewnianej w Tałcy. Znajdują się tu najstarsze zabytki architektury i kultury ludów przybajkalskich. Wśród zabytkowych obiektów zwracają uwagę: kapliczka, szkoła, warownia.

-  zakupy i transfer na dworzec kolejowy

-  godz. 21:00 wyjazd pociągu do Ułan Ude

- nocleg w pociągu (4), wagony II klasy, przedziały 4-osobowe, w pociągu nie ma wagonu restauracyjnego (należy zaoptrzyć się w prowiant). Do dyspozycji turystów jest „kipiatok” - wrzątek do zaparzania kawy, herbaty lub zupek w proszku

5. Dzień: 

- 05:51 przyjazd pociągu do UŁAN UDE,spotkanie z przewodnikiem lokalnym na dworcu, transfer do hotelu

- śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Ułan Ude: zobaczymy centrum miasta, stare uliczki, pomniki znanych postaci

- obiad w lokalnej restauracji - następnie wizyta w Dacanie Iwołgińskim: centrum buddyzmu w Rosji oddalony o 23 km od Ułan Ude. Znajduje się tu siedziba zwierzchnika lamaizmu rosyjskiego. Kompleks zbudowany w 1945 r., a zgodę na budowę wydał Jóżef Stalin. Miejsce uroczystości ważnych świąt, codziennej modlitwy, ważna atrakcja turystyczna. Kompleks został wpisany w Rosji jako zabytek i unikatowy kompleks arhitektoniczny. 

- zakwaterowanie w hotelu

- nocleg w Ułan Ude (5)

Ułan Udedawniej nazywane Wiechnieudinsk była stolicą Republiki Buriackiej, ważnym węzłem kolejowym, ośrodkiem przemysłowym. Miasto zostało założone w 1666 r. jako zimowa siedziba rosyjskich kozaków. Leżało na trasie szlaków handlowych z Chin i Mongolii do Rosji i Europy. Jest to również centrum kulturalne regionu. Republika Buriacka jest autonomiczną republiką w składzie Federacji Rosyjskiej. Do Rosji została włączona w roku 1703 na mocy układu z carem Piotrem I. Buriaci to naród dumny, pamiętający o swojej tożsamości i bogatych tradycjach.

6. Dzień: 

- śniadanie,  przejazd do Tarbagatai– wioski staroobrzędowców. 

- ok. 14:30 przyjazd do wioski, wizyta w miejscowym cerkwi, muzeum, spacer po głównej ulicy, aby podziwiać charakterystyczne drewniane domy staroobrzędowców.

- degustacja tradycyjnych dań staroobrzędowców (lunch), pokaz folklorystyczny- możliwość uczestnictwa w ceremonii ślubnej – wspólna zabawa.

- powrót do Ułan Ude ok godz. 20:00, a następnie transfer na dworzec kolejowy - nocleg w pociągu (6)

7. Dzień: 

- 07:30 przyjazd pociągu do Irkucka,śniadanie, następnie przejazd autobusem ok 250 km do wioski Sakhurte, przepłynięcie promem na wyspę Olchon(15 min). Na wyspie Olchon przesiadamy się do rosyjskich „łazików” (9 - osobowe samochody typu UAZ z napędem 4x4, doskonałe na najgorsze bezdroża)

- ok. godz. 13:00 przyjazd do wioski Chużyr, gdzie będziemy zakwaterowani

- czas wolny: spacer brzegiem Bajkału do słynnej Skały Szamana, zakupy w centrum handlowym - kolacja w lokalnej restauracji

- nocleg na wyspie Olchon (7)

Wyspa Olchon- jest największą wyspą Bajkału 742 km2, położona w środkowej części jeziora. Od lądu oddziela ją cieśnina, tzw. Małe Morze. Wyspa uznawana jest przez różnych szamanów za jeden z pięciu biegunów siły duchowej. Zamieszkiwana jest przez Buriatów, w ich języku wyspa Olchon oznacza „słabo zalesione miejsce”. Niedaleko wyspy Olchon znajduje się największa głębia jeziora 1642 m.

8. Dzień: 

- śniadanie, a po śniadaniu wyjazd o godz. 10:00 na całodzienna wycieczkę po wyspie. Odwiedzimy Przylądek Choboj- najbardziej na północ wysunięty punkt wyspy Olchon, przejedziemy przez Charancy, Pieszczanaja, gdzie znajdują się pozostałości stalinowskiego łagru. Na trasie naszej wyprawy zatrzymamy się na olchońskim cmentarzu, gdzie został pochowany Pawlik – Polak, który trafił na Olchon jako zesłaniec prawdopodobnie w okresie II wojny. Pawlik ciągle żyje w pamięci ludności miejscowej jako barczysty, milczący, samotny mężczyzna, mieszkający w lepiance, żyjący skromnie z rybołówstwa.

- piknik na trawie: zupa z ryby – ucha, przygotowywana przez naszych kierowców  (pyszna!!!)

- kolacja

- nocleg na wyspie Olchon (8)

9. Dzień:

śniadanie

- całodzienna wycieczka do południowej części wyspy – przylądek Unszuj. W trakcie zwiedzania zobaczymy przepiękne zatoczki i wspaniałą przyrodę.

- piknik na łonie natury

- powrót do hotelu

- kolacja

- nocleg na wyspie Olchon (9)

10. Dzień:

- śniadanie, przejazd łazikami do promu ok. 50 km, przeprawa promem do wioski Sakhurte, przejazd autobusem do Irkucka (250 km)

- przyjazd ok. godz. 16:00, zakwaterowanie, wizyta w Katedrze

- czas wolny na zakupy na miejscowym bazarze.

- nocleg w Irkucku (10)

11. Dzień:

- śniadanie, wykwaterowanie - godz. 09:30 transfer na lotnisko

- godz. 13:10  planowany odlot samolotu do Moskwy

- godz. 19:10 planowany przylot samolotu do Warszawy

Uwaga!!!!! 

1.    W związku z tym, iż w programie wykorzystywane są połączenia, na których ewentualne zmiany w rozkładzie nie mamy wpływu, organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu dostosowując go do zmian lokalnych przewoźników

2.    W związku z obowiązkiem otrzymania wiz FR oraz dokumentami z tym związanymi, prosimy o wcześniejsze podejmowanie decyzji dotyczącej chęci uczestniczenia w wyprawie, najpóźniej na 1 miesiąc przed planowanym terminem imprezy

3.    w przypadku a późniejsze zgłoszenie będzie pobierana dodatkowa opłata za wizę ekspresową

                        

Zapisy

Cena zwiera:

- przelot samolotem na trasie Warszawa – Moskwa – Irkuck – Moskwa - Warszawa

- zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2 osobowe (3 osoba na dostawce), standar lokalny

-  śniadania (w cenie standardowe napoje, kawa, herbata, woda)

-  obiady lub kolacje serwowane (napoje dodatkowo płatne)

-  zwiedzanie zgodnie z programem

-  opieka polskiego pilota na całej trasie 

-  podstawowy pakiet ubezpieczeniowy 

-  składka na Fundusz Gwarancyjny 

-  koszty związane z wizą: wypisanie wniosku, opłata za wizę ( klient przesyła na podany adres przez organizatora paszport wraz z niezbędnymi załącznikami POCZTEXEM na własny koszt. Organizator odsyła zaawizowany paszport POCZTEXEM na podany adres przez uczestnika i pokrywa koszty przesyłki).

(Organizator nie ponosi kosztów związanych z odmową otrzymania wizy !!!)

-  ubezpieczenie: wysokość sumy ubezpieczenia zgodnie w wymogami pobytu w Federacji Rosji

Cena nie obejmuje:

200 USD płatne obligatoryjnie pierwszego dnia po przylocie do Rosji, realizacja programu na miejscu

-  wydatki własne

- dojazd na wyznaczone lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania z lotniska.

-  dodatkowe ubezpieczenie z tyt. chorób przewlekłych

-  zwyczajowe napiwki

-  dopłaty do pokoju jednoosobowego na życzenie uczestnika – 350 USD

-  wycieczek i atrakcji nie objętych programem

                                                           UWAGA !!!

                        Godziny lotów i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie

 

Kontakt:                   tel:       (+48) 887 403 330

                                               (+48) 575 441 143

                                   mail:    pielgrzymkibm@gmail.com

                                   www:  www.pielgrzymki.klaretyni.pl

                                   adres:   al. Boh. Warszawy 15/16

                                               70-370 Szczecin, I piętro pok. 114

                                              GT 26/2019

Wpłaty należy dokonywać na konto:

PLN    73 1020 4795 0000 9902 0378 1937 – bank PKO BP

Kod SWIFT: ALBPPLPW
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe