Błą dallQuery:
SELECT DATE_FORMAT(d.date, "%c-%Y") as date FROM `w_blog_news` as `n` LEFT JOIN `w_page_text` as `d` ON (`d`.`page_id` = `n`.`page_id` AND `d`.`current` = 1 AND `d`.`element` = `n`.`id` ) WHERE `n`.`active` = 1 AND `n`.`menu` = 1 AND `n`.`page_id`=4 GROUP BY DATE_FORMAT(d.date, "%c-%Y") ASC LIMIT 15
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ASC LIMIT 15' at line 4Błą dallQuery:
SELECT miejsce FROM w_gallery WHERE active = 1 AND `page_id`=6 GROUP BY miejsce ASC LIMIT 15
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ASC LIMIT 15' at line 4 Iran 05.10. – 13.10.2023 - Pielgrzymki - Klaretyńskie duszpasterstwo pielgrzymkowe
facebook

Iran 05.10. – 13.10.2023

Iran - Śladami Polaków w Starożytnej Persji
TERMIN:
05.10. – 13.10.2023
CENA: 


Opis pielgrzymki

Iran, pełna nazwa Islamska Republika Iranu, dawniej znany powszechnie na Zachodzie jako Persja – państwo na Bliskim Wschodzie, leżące nad Morzem Kaspijskim, Zatoką Perską i Zatoką Omańską. Wikipedia

Program pielgrzymki

Małe grypy od 10 osób

Rezerwacji dla grup w dowolnym terminie

1. Dzień: - spotkanie uczestników programu z organizatorem na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie ( w przypadku grup na zamówienie lotnisko wskazane na przez zamawiającego) - odprawa bagażowo-paszportowa - godz. 19:05 planowany odlot samolotu do Teheranu ( przelot z międzylądowaniem ,godzina odlotu może ulec zmianie)

2. Dzień: - godz. 04:35 planowany przylot samolotu do Teheranu, transfer do hotelu, zakwaterowanie (1) - śniadanie, zwiedzanie największego i najnowocześniejszego miasta Iranu jakim jest Teheran. Spacer po kompleksie pałacowym Golestan- zbudowanego przez Fath Ali Szaha z dynastii Kadżarów. Kompleks składa się z 17 pałaców w tym z kilku muzeów. Wykorzystywany najczęściej jako miejsce ważnych uroczystości np. uroczystości koronacyjnych - wizyta w Sali Marmurowego Tronu oraz w Pałacu Słońca Szams –ol-Emare - wizyta w Muzeum Dywanów, gdzie można zobaczyć wspaniałe perskie dywany będące symbolem całego świata orientalnego - wizyta na Polskim Cmentarzu, gdzie pochowani są uczestnicy przemarszu wojsk gen. Władysława Andersa z ZSRR przez Iran na Bliski Wschód - przelot samolotem do Shirazu - zakwaterowanie w hotelu, nocleg w Shirazie (2)

3. Dzień: - śniadanie, zwiedzanie Shirazu: miasto „ poetów, sadów i wina”, zwane też „ miastem róż i słowików”. Przepełniony historią ośrodek miejski uważany jest za serce starożytnej Persji szczycący się nie tylko historią ale i najpiękniejszymi ogrodami. Shiraz znany jest z Twierdzy Karima Chana, której masywne mury przypominają dawne cytadele Azji Środkowej - wizyta w ogrodzie – Mauzoleum Hapiza, poety uważanego za największego poetę Iranu - zwiedzanie meczetu Nasir-ol-Molka, XIX- wieczny obiekt sakralny nazywany też „ różowym meczetem” - spacer po Ogrodzie Eram- położony wśród starych drzew cyprysowych pochodzących z czasów kadżarskich, doskonałe miejsce na wypoczynek - wizyta w Ogrodzie Narendżestan, ogród znany z licznych drzew pomarańczowych - powrót do hotelu, nocleg w Shirazie ( 3)

4. Dzień: - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Persopolis - zwiedzanie Persopolis, jednego z największych miast starożytnego świata, pełniącego w czasach dynastii Achmenidów ( 550 – 330 p.n.e.) funkcję jednej ze stolic Persji. Miasto zbudowano dzięki rzemieślnikom i materiałom budowlanym ściąganym z całego ówczesnego świata. Zobaczyć tu można Pałac Dariusza Wielkiego, Pałac Kserksesa, reliefy z dawnej Sali Stu Kolumn i wiele innych pomników z dawnych czasów - przejazd w kierunku Gór Zagros, w okolicy których znajduje się kompleks Naksz-e-Rostam, królewska nekropolia wykuta na wzór Doliny Królów w Egipcie. Zobaczyć tu można Świątynię Ognia, Grobowce Achmenidów, reliefy skalne przedstawiające sceny zwycięstw - przejazd w kierunku Jazd - zakwaterowanie w hotelu w Jazd ( 4)

5. Dzień: - śniadanie, zwiedzanie Jazd- miasto położone na styku Wielkiej Pustyni Słonej i Pustyni Lota. Jazd jest też centrum religijnym zoratusztiran ( czciciele ognia), która to religia była religią państwową w czasach imperium sasanidzkiego. Urokiem miasta zachwycał się sam Marko Polo - wizyta jednej z dwóch opuszczonych Wież Milczenia- Dakhma zbudowanej w XVIII w. zgodnie z legendą płonie tu święty ogień nieprzerwanie od 1500 lat - postój przy Meczecie Piątkowym, który posiada najwyższy minaret w Iranie. Spacer po labiryntach uliczek Starego Miasta, gdzie zobaczyć można stare domy zbudowane z gliniano-pisakowej cegły - powrót do hotelu, nocleg w Jazd (5)

6. Dzień: - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Isfahanu ( 313 km). Isfahan, to przepiękne miasto o czym świadczy irańskie przysłowie „ Isfahan to połowa świata” - na trasie przejazdu zobaczymy trzy bardzo ważne miejsca: Karawanseraj Szaha Abbasa w Meybod, Twierdzę Pigeona oraz Meczet Piatkowy w Nain - spacer po przepięknych historycznych mostach Isfahanu, gdzie wieczorem toczy się życie mieszkańców - zakwaterowanie w hotelu, nocleg w Isfahanie (6)

7. Dzień: - śniadanie, zwiedzanie Isfahanu- świetność miasta została przerwana w XVII w. Do tego czasu Isfahan był stolicą imperium perskiego oraz jednym z największych i najliczniejszych miast. Z tego okresu pozostało wiele wspaniałych pamiątek z minionej świetności. - wizyta w Dzielnicy Ormiańskiej, w której znajdują się liczne ormiańskie kościoły, do najważniejszych należy Katedra Zbawiciela z XVII w. - wizyta na Placu Imama Chomeiniego, który jest jednym z największych placów na świecie. Zbudowany został w latach 1590-1595 po przeniesieniu stolicy Persji do Isfahanu przez Abbasa I Wielkiego. Wokół placu znajdują się najwspanialsze zabytki miasta np. Meczet Lotfollaha i Meczet Królewski - zwiedzanie Pałacu Ali Kapu ( Wysokie Wrota), z którego ówcześni władcy oglądali życie codzienne swoich poddanych lub ówczesne atrakcje: grę w polo - wizyta na bazarze Qeysariye, kupić tu można wszystko, co kojarzy się z orientem: przyprawy, suszone owoce, rękodzieło, materiały i wiele innych - powrót do hotelu, nocleg w Isfahanie (7)

8. Dzień: - śniadanie, dalsze zwiedzanie Isfahanu. Wizyta w Meczecie Piątkowym, uznawanym za jeden z piękniejszych na świecie, wielokrotnie przebudowywany zwłaszcza za panowania Seldżuków - przejazd do znanego z fresków Pałacu Czehel Sotun, zbudowanego w XII w. zwanego również pod nazwą Pałacu Czterdziestu kolumn - zwiedzanie ogrodów Pałacu Hasz Behesz ( Osiem Rajów), oraz Kościoła Marii i św. Grzegorza - w godzinach popołudniowych przejazd w kierunku Teheranu przez Abyaneh i Kashan- miasto, w którym ze względu na lokalizację zatrzymywały się liczne karawany, a zgodnie z legendą stąd wyruszyli do Betlejem Trzej Królowie. W miarę możliwości , wizyta w starej herbaciarni - przejazd do Teheranu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg (8)

9. Dzień: - godz. 12:30 planowany odlot samolotu do Warszawy ( z międzylądowaniem, godzina odlotu może ulec zmianie) - godz. 18:15 planowany przylot do Warszawy

Zdjęcia

Zapisy

Cena zawiera:

- bilety samolotowe na trasie Warszawa- Teheran – Warszawa + wszystkie opłaty lotniskowe + bagaż podręczny i główny do 20 kg/os.

- zakwaterowanie w hotelach 3*/4* standard lokalny, pokoje 2 –osobowe

- śniadania lokalne zgodnie z programem - obiady lub kolacje ( napoje dodatkowo płatne )

- transfery na całej trasie zgodnie z programem - zwiedzanie zgodnie z programem ( kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

- opieka polskiego pilota + opieka duchowa ( Msze Święte)

- podstawowy pakiet ubezpieczeniowy KL + NNW + PC ( w pakiecie ubezpieczenie od chorób przewlekłych) - Fundusz Gwarancyjny + Fundusz Pomocowy - podatek VAT

Cena nie zawiera:

- płatne obligatoryjnie po przylocie do Teheranu na realizacje programu na miejscu:

wiza (85 USD) wstępy, przewodnicy lokalni, opłaty parkingowe i drogowe, opłaty klimatyczne, napiwki

- dojazdu na wskazane lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania z lotniska

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie należy wykupić w dniu dokonania rezerwacji

- dopłaty do pokoju 1-osobowego na życzenie uczestnika

- dodatkowego posiłku z napojami ( obiad lub kolacja )

- wycieczek i atrakcji nie objętych programem

- wydatków własnych

Uwaga!!! Paszport !!!

ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Iranu, nie może być stempli lub wzmianki o pobycie w Izraelu lub z przejścia granicznego w Tabie

Przypominamy, iż należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi zmieniających się przepisów COVID (w przypadku obowiązku wykonania testu PCR, uczestnicy zobowiązani są do opłaty we własnym zakresie, zmiana przepisów nie stanowi podstawy do rezygnacji i zwrotu kosztów), oraz z informacjami dotyczącymi przepisów obowiązujących w Iranie.

Informacje znaleźć można na stronie : msz.gov.pl/Iran Organizator nie odpowiada za działania linii lotniczych, na które nie ma wpływu m. inn. odwołane loty, zmiana dat i godzin – nie są one podstawą do bezkosztowej rezygnacji oraz do reklamacji.

Kontakt: + 48 887 403 330 + 48 665 356 086 e-mail: pielgrzymkibm@gmail.com e-mail: danutaroszkowiak@wp.pl www.kupertyn.pl www.pielgrzymki.klaretyni.pl

Adres : al. Boh. Warszawy 22 / 7 70-372 Szczecin

Gwarancja Turystyczna GT 694

Wpłaty należy dokonywać na konto: Misyjne Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne KUPERTYN

Nr. Konta: PL 98 2490 0005 0000 4530 5536 6985 – Alior Bank
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe