facebook

Smoleńsk - Moskwa - 2021

Śladami Rodaków
TERMIN:
21.05 – 29.05.2021 r.
CENA:
4 800 PLN 


Opis pielgrzymki

Petersburg: Petersburg-Piotrogród-Leningrad, takie nazwy nosilo to miasto na przestrzeni swojej burzliwej, krótkiej historii. Piotr I rozpoczoł budowę nowego miasta na newskich mokradłach w roku 1700, najpierw jako Twierdzy Pietropawłowskiej, nastepnie twierdza i powstały przy niej port stał się zgodnie z życzeniem cara nową stolicą imperium nazwaną St. Petersburg – Św. Piotr i Paweł. Nową stolicę projektowali najznamienitsi projektanci rosyjscy i zagraniczni. Budowali zaś wszyscy: żołnierze, chłopi pańszczyzniani i rzemieślnicy. Nowymi mieszkańcami stolicy byli możnowładcy, dostojnicy dworscy, urzędnicy i budowniczy. W Petersburgu osiedlili sie też liczni cudzoziemcy m.in. Polacy. St. Petersburg w szybkim czasie stał się miastem nowoczesnym, miastem nauki, kultury i zbytku.

- w trakcie zwiedzania miasta zobaczymy: Ermitaż (fr. miejsce odosobnione), na poczatku zaprojektowany jako tzw. Pałac Zimowy. Obecnie słynne na cały świat muzeum, najwieksze w Rosji, które zgromadziło wspaniałą kolekcję najznamienitszych mistrzów malarstwa i rzeźby z Rosji oraz cłego świata: Leonardo d Vinci, Tycja, Rembrandt, Rubens, a także mistrzów impresjonizmu i wielu innych. Ermitaż mieści się w Pałacu Zimowym- zabytek architektury rosyjskiej wybudowany w latach 1754-62, w którym to caryca Katarzyna II (urodzona w Szczecinie), zapoczątkowała słynną obecnie kolekcję Ermitaż.

- śniadanie, a po śniadaniu zwiedzanie St. Petersburga. W programie zobaczymy:

- Newski Bulwar, Admiralicje: arcydzieło architektury projektu Zacharowa ozdobione wspaniałymi rzeżbami i malowidłami przetrwało do naszych czasów dzieki heroicznej obronie wielu mieszkanców przed nalotami w czasie II wojny światowej. 

 

Moskwa – stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Jest także największym miastem Europy, liczącym 12,1 mln mieszkańców , przy czym cała aglomeracja liczy 15,512 mln mieszkańców . Jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych, finansowych, edukacyjnych, komunikacyjnych oraz turystycznych Rosji.

W 1990 historyczne centrum miasta (Kreml oraz plac Czerwony wraz z nawiązującymi do nich obiektami) zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Najstarsze ślady osadnictwa na terenie Moskwy pochodzą z IV-III wieku p.n.e. W IX wieku osada muromska, od ok. 862 w granicach Rusi. Najstarszy zachowany zapis dotyczący Moskwy pochodzi z 1147, kiedy to Jerzy Dołgoruk wydał rozkaz zbudowania na Wzgórzu Borowickim drewnianej baszty, dając tym samym początek kremlowi moskiewskiemu. W 1156 miasto zostało otoczone dębową palisadą. W 1237 Moskwa została zdobyta i częściowo zniszczona przez Batu-chana. W 1263 wielki książę włodzimierski Aleksander Newski wydzielił w ramach swego państwa Księstwo Moskiewskie, które zostało specjalnie utworzone dla jego najmłodszego syna – Daniela. Stolicą księstwa od początku jego istnienia była Moskwa odznaczająca się dogodnym położeniem geograficznym, z dala od Złotej Ordy, z której strony można się było spodziewać najazdów i umiejscowieniem na wewnątrz ruskich szlakach handlowych, które dostarczały miastu poważnych środków finansowych. Dzięki długim okresom pokoju w początkowej historii Księstwa Moskiewskiego szybko wzrastała liczba ludności miasta.

W samej Moskwie żyje ponad 4 tyś Polaków. W całej Rosjii ponad 47 tyś. Najbardziej znana Polka związana z Moskwą, to aktorka Barbara Brylska, odtówrczyni między innymi  Krzysi w "Panu Wołodyjowskim" i "Przygodach Pana Michała". Bardziej jednak znana jest w Rosji. Film "Szczęśliwego Nowego Roku" z Panią Brylską w roli gównej, jest wyświetlany co roku na sylwestra.

Program pielgrzymki

                              Pielgrzymka, a także wyprawa historyczna

 

1. Dzień: 

spotkanie uczestników programu z organizatorem na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu

- odprawa bagażowo-paszportowa

- godz. 10:45 planowany odlot samolotu do St.Petersburga

- godz. 13:45 planowany przylot samolotu do St. Petersburga

- transfer do hotelu,

- zakwaterowanie

- kolacja

- dla chętnych za dodatkową opłatą rejs statkiem po Newie

- nocleg w hotelu St. Petersburg (1)

2. Dzień:                    ST. PETERSBURG

śniadanie w hotelu, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Peterhofu: zespół pałacowo-ogrodowy założony przez cara Piotra I, otoczony wspaniałym parkiem francuskim z przepiękna fontanną Neptuna w centralnej części parku upamiętniającą koniec Wojny Trzydziestoletniej. Pałac jest zbiorem wspaniałych rzeźb, obrazów, złoceń, przepychu i wszelkiego bogactwa widocznego w poszczególnych pomieszczeniach 

- zwiedzanie Ermitaża: ( fr. miejsce odosobnienia), zaprojektowany jak pierwotnie jako Pałac Zimowy. Obecnie słynne na cały świat muzeum, największe w Rosji i jedno z największych na świecie, w którym zgromadzone są wspaniałe kolekcje najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa oraz rzeźby z całego świata, np. Leonarda d Vinci, Tycjana, Rembrandta, Rubensa i wielu innych ( oglądamy fragment kolekcji)

- krótki objazd miasta: space po Prospekcie Newskim

- transfer na dworzec kolejowy

- godz. 22:30 planowy odjazd pociągu do Moskwy

- nocleg w pociągu (2)

3. Dzień:                    MOSKWA

przyjazd pociagu do Moskwy w godzinach rannych, spotkanie z przewodnikiem, objazd Moskwy: Maneż, Teatr Balszoi, Siedziba KGB, Mury Kremla, Katedra Zbawiciela, Punkt Widokowy i innne

- zakwaterowanie w hotelu

- kolacja 

- nocleg w Moskwie (3)

4. Dzień:                    MOSKWA

śniadanie w hotelu, spotkanie z przewodnikiem, wspólny przejazd z przewodnikiem Metrem Moskiewskim docentrum miasta, zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej: największa galeria rosyjska ( obok Ermitażu) założona w 1856 r. przez Pawła Trietiakowa, posiada ponad 100 tysięcy eksponatów i jest tym samym największym zbiorem najwybitniejszych prac malarzy rosyjskich oraz największym zbiorem ikon  ( np. ikona Rublowa)

- przejazd  Metrem Moskiewski, spacer po Starym Arbacie: spacerowa, spokojna uliczka, powstała w 1843 r. po której w dawnych czasach kursował tramwaj konny. Ulica swoją historią związana jest z Wielką Rosja i rosyjska literaturą oraz poezja. Tu spotykali się i tu mieszkali: Tołstaj, Bułhakow i inni. 

- kolacja w hotelu

- nocleg w Moskwie (4)

5. Dzień:                    MOSKWA

śniadanie w hotelu, spotkanie z przewodnikiem, przejazd metrem do centrum miasta – Plac Czerwony, z placem  sąsiadują: Mury Kremla, Muzeum Państwowe, GUM ( Główny Powszechny Dom Towarowy), Sobór Wasyla Błogosławionego, Muzeym Lenina. 

- zwiedzanie Kremla: symbol Rosji i Moskwy, tu znajduje się główna siedziba prezydenta Rosji, Sobór Uspieński, Sobór Archangielski, Pałac Kremlowski, Wieża Troicka, pękniety dzwon, „car-działo”. Zwiedzanie obiektów z zewnatrz, wchodzimy tylko do niektórych cerkwi. 

- powrót do hotelu ( dla hetnych możliwość zostania na Placu Czerwonym, indywidualny powrót do hotelu metrem moskiewskim )

- kolacja

- nocleg w Moskwie ( 5)

6. Dzień:                    MOSKWA - SMOLEŃSK

śniadanie w hotelu, transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem do Smoleńska 

zwiedzanie: Soboru Zaśnięcia oraz Muzeum Gromowej Baszty, a następnie program „ Katyński Dramat” 

w godzinach popołudniowych zwiedzanie miejscowego kompleksu archeologicznego

- godz. 18:00 odjazd pociągu do Moskwy

- godz. 23:30 przyjazd pociągu do Moskwy

zakwaterowanie w hotelu

- nocleg w hotelu (6)

7. Dzień:                    SERGIEJ POSAD – WŁADIMIR - SUZDAL

śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, transfer autobusowy do Siergiej Posad, zwiedzanie miejscowej Ławry

- przejazd do Włodzimierza, zwiedzanie miasta z Soborem Uspieńskim, Dimitriewskim i Złotą Bramą ( z zewnątrz)

- przejazd do Suzdal, zakwaterowanie w hotelu

- kolacja

- nocleg w Suzdal (7)

8. Dzień:                    SUZDAL

- śniadanie, zwiedzanie Suzdalu: objazd miasta, zwiedzanie Kremla, Soboru Narodzenia  ( z zewnątrz) oraz miejscowego muzeum

- przejazd do Kostromy: zwiedzanie z zewnątrz miejscowego soboru i monastyru, spacer po mieście

- przejazd do Jarosławia, zakwaterowanie w hotelu

- kolacja

- nocleg w Jarosławiu (8)

9. Dzień:              JAROSŁAW – ROSTOW WIELKI - MOSKWA

śniadanie w hotelu, zwiedzanie Jarosławia: objazd miasta ( Deptak na rzeką Wołgą), oglądanie z zewnątrz miejscowego soboru i monastyru

- przejazd do Rostowa Wielkiego, zwiedzanie miejscowego Kremla

- przejazd do Moskwy, transfer na lotnisko

- godz. 20:40 planowany odlot samolotu do Warszawy

- godz. 21:55 planowany przylot samolotu do Warszawy

Uwaga!!!

1.     w związku z tym, iż w programie wykorzystywane są  wewnętrzne połączenia,  na których ewentualne zmiany w rozkładzie  nie mamy wpływu, organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu dostosowując go do zmian lokalnych przewoźników

2.     w związku z obowiązkiem otrzymania wiz FR oraz dokumentami z tym związanymi, prosimy o wcześniejsze podejmowanie decyzji dotyczącej chęci uczestniczenia w w, najpóźniej na 1 miesiąc przed planowanym terminem imprezy

3.     w przypadku za późniejsze zgłoszenie będzie pobierana dodatkowa opłata za wizę ekspresową

 

Zdjęcia

Zapisy

 

Cena zawiera:

-  przelot samolotem na trasie Warszawa - St. Petersburg- Moskwa - Warszawa

-  zakwaterowanie w hotelach 3*** - standard lokalny, pokoje 2 osobowe (3 osoba na dostawce) 

-  zwiedzanie zgodnie z programem

-  transfery autobusowe na całej trasie

-  śniadania po noclegu w hotelu

-  drugi posiłek jak w programie

-  opieka polskiego pilota na całej trasie 

-  usługa wizowania: klient przesyła na podany adres przez organizatora paszport wraz z niezbędnymi załącznikami POCZTEXEM na własny koszt. Organizator odsyła zawizowany paszport POCZTEXEM na podany adres przez uczestnika i pokrywa koszty przesyłki).

(Organizator nie ponosi kosztów związanych z odmową otrzymania wizy !!!)

-  podstawowy pakiet ubezpieczeniowy  (KL 30000 €) 

-  składka na Fundusz Gwarancyjny 13 PLN

- zestaw słuchawkowy Audioquide dla grupy powyżej 20 osób

Cena nie zawiera:

-  100  EURO płatne obligatoryjnie pierwszego dnia po przylocie do Rosji, realizacja programu

- wydatki własne

- dojazd na wskazane lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania z lotniska

- zwyczajowe napiwki

- dopłaty do pokoju jednoosobowego na życzenie uczestnika – 200 EURO

- wycieczek nie objętych programem 

- rejsu po rzece Moskwa ok 20 Euro (cena uzależniona od ilości osób)

- rejsu po rzece Newie ok. 20 Euro (cena uzależniona od ilości osób, rejs nocny cena wyższa)

- dodatkowe ubezpieczenie z tyt. chorób przewlekłych

 

UWAGA !!!

                        Godziny lotów i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie

 

Kontakt:                   tel:       (+48) 887 403 330

                                               (+48) 575 441 143

                                               (+48) 665 356 086

 

                                   mail:    pielgrzymkibm@gmail.com

                                   www:  www.kupertyn.pl

                                    www.biuropielgrzymkowe-kupertyn.pl/

                                     www.pielgrzymki.klaretyni.pl                                                                                        

                                    adres:   al. Boh. Warszawy 15/16

                                    70-370 Szczecin, I piętro pok. 114

                                   GT 29/2020/2021

 

Wpłaty należy dokonywać na konto:

Misyjne Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne KUPERTYN

nr konta PLN: 98 2490 0005 0000 4530 5536 6985 - bank Alior

                  tytułem: nazwa imprezy / data imprezy / imię i nazwisko
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe